آرشیو اخبار و اطلاعیه های شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد

آرشیو اخبار و اطلاعیه های شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد

 برگزاری دوره آموزشی «سرارزیابی استانداردISO/IEC 17025»

دوره آموزشی «سرارزیابی استانداردISO/IEC 17025» از تاریخ‌ 3 لغایت 7 اسفند 1398 توسط شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد در شهر تهران برگزار گردید. این دوره آموزشی تحت اعتبار شرکت PECB کانادا برگزار شد و با توجه به اینکه این شرکت دارای گواهینامه تاییدصلاحیت بر اساس استاندارد ISO/IEC 17024 (الزامات تاییدصلاحیت موسسات صادرکننده گواهینامه برای افراد) می‌باشد، گواهینامه‌های صادره دارای بالاترین سطح اعتبار بین المللی می‌باشند.

در این دوره‌ آموزشی شرکت‌کنندگان مختلفی از صنایع پتروشیمی، فولاد، غذایی و پلاستیک و پلیمر حضور داشتتند.

 ممیزی تایید صلاحیت مجدد شرکت فولاد آلیاژی ایران

ممیزی تاییدصلاحیت مجدد (Re-accreditation) شرکت فولاد آلیاژی ایران در تاریخ‌های 20 لغایت 22 اسفند 1398 توسط مرجع تایید صلاحیت کشور ترکیه (TURKAK) برگزار گردید و این شرکت موفق شد که تاییدصلاحیت خود بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025:2017 را برای یک دروه 4 ساله دیگر تمدید نماید.

به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، این ارزیابی به صورت ارزیابی از راه دور (Remote Assessment) برگزار گردید. انجام این نوع ارزیابی در استاندارد ISO/IEC 17011 امکان‌پذیر بوده و این اولین تجربه شرکت TURKAK در انجام این نوع ارزیابی بود.

برگزاری دوره آموزشی مبانی و ممیزی داخلی بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025:2017

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد دوره آموزشی مبانی و ممیزی داخلی بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025:2017 را به صورت مجازی و از طریق سامانه خدمات الکترونیکی خود از تاریخ 24 لغایت 26 خرداد 1399 برگزار می‌نماید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

ممیزی داخلی شرکت پلیمر آریا ساسول بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043

 

ممیزی داخلی سیستم مدیریت برنامه‌های آزمون مهارت (PT) شرکت پلیمر آریاساسول بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043 در روزهای 23 و 24 فروردین 1399 برگزار گردید.

با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، این ارزیابی به صورت از راه دور (Remote) و از طریق ارتباط اینترنتی در سامانه خدمات الکترونیکی شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد برگزار گردید.

 وبینار آموزشی رایگان برنامه‌ریزی فعالیت‌های کنترل کیفیت در آزمایشگاه‌ها 

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد، با هدف برقراری ارتباط مداوم با مشتریان خود و انجام رسالت خود در راستای به روز رسانی دانش مشتریان، وبینار فوق را برگزار مي‌کند. تاریخ و ساعت برگزاری: 21 بهمن 1398- ساعت 11 میباشد برای ثبت‌نام، 15 دقیقه پیش از برگزاری وبینار روی لینک زیر کلیک نمایید:

 • نام کاربری: guest
 • کلمه عبور: 139811

 

دوره آموزشی سرارزیابی استاندارد ISO/IEC 17025  (تحت اعتبار PECB کانادا)

این دوره 5 روزه، شرکت‌کنندگان را قادر می‌سازد تا مهارت و دانش تخصصی لازم برای ممیزی سیستم مدیریت آزمایشگاه بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025 را به دست آورند و یک تیم ممیزی را با استفاده از اصول ممیزی، روش ها و تکنيکهاي شناخته‌شده مدیریت کنند. همچنین در طول این دوره، شرکت‌کنندگان دانش و مهارت لازم برای برنامه‌ریزی و اجرای ممیزیهای داخلی و خارجی در انطباق با استاندارد ISO/IEC 17025 را کسب مي‌کنند. از طریق فعالیتهاي عملي، شرکت‌کنندگان مهارت‌ها و صلاحيت‌هاي لازم برای اجرای اثربخش ممیزی را کسب می‌کنند.

برنامه‌های آزمون مهارت شرکت DRRR آلمان (2020-2021)

شرکت DRRR آلمان برگزارکننده آزمون‌های مهارت (PT) در زمینه‌های مختلف شامل مواد غذایی و پلیمرها می‌باشد که توسط مرجع تایید صلاحیت آلمان (DAkkS) بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043 تاییدصلاحیت شده است. در صورت تمایل به مشارکت در برنامه‌های آزمون مهارت (PT) شرکت DRRR اینجا کلیک نموده و با ما تماس بگیرید.

معرفی برنامه‌های آزمون مهارت (PT) شرکت IIS هلند

شرکت IIS هلند به عنوان یک مرجع برگزارکننده آزمو‌ن‌های مهارت (PT) که بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043 تاییدصلاحیت شده است، برنامه‌های PT مختلفی را در زمینه انواع محصولات نفتی، پتروشیمی و گازها برگزار می‌نماید. شرکت پيشگامان کيفيت پاسارگاد (PQP) به عنوان نماینده رسمی این شرکت در ایران آمادگی تامین و ارسال نمونه‌های درخواستی از این شرکت را دارا می‌باشد. کاتالوگ برنامه‌های سال 2019- 2020 این شرکت را از اینجا دانلود کنید.

کارگاه آموزشی Eurachem با موضوع عدم‌قطعیت ناشی از نمونه‌برداری و آزمون

این کارگاه آموزشی به میزبانی موسسه BAM آلمان و با موضوعات محوری زیر برگزار گردید:

 • تغییرات اعمال شده در آخرین ویرایش راهنمای Eurachem “عدم‌قطعیت اندازه‌گیری ناشی از نمونه‌برداری”
 • رویکردهای جاری در ارزیابی عدم‌قطعیت آزمون
 • محدودیت‌های موجود در ارزیابی عدم‌قطعیت با راهنمای ISO با نام اختصاری GUM
 • رویکردهای جدید در بیان عدم‌قطعیت اندازه‌گیری- عدم‌قطعیت‌های بزرگ و عدم تقارن
 • تحولات اخیر در ارزیابی عدم‌قطعیت با استفاده از داده‌های صحه‌گذاری و کنترل کیفیت
 • عدم‌قطعیت اندازه‌گیری، ارزیابی انطباق و قوانین تصمیم‌گیری در ISO/IEC 17025:2017
 • عدم‌قطعیت اندازه‌گیری و مقررات
 • نرم‌افزارهای ارزیابی عدم‌قطعیت اندازه‌گیری
 • طرح‌ریزی و تاییدصلاحیت نمونه‌برداری در ISO/IEC 17025:2017
 • جهت‌گیری‌های جدید در راهنماهای بین‌المللی (آینده GUM)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این کارگاه به صفحه اختصاصی این کارگاه مراجعه نمایید.

نماینده شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) در این کارگاه آموزشی حضور داشته و یافته‌ها و مباحث مطرح شده در این کارگاه به زودی از طریق کانال‌های اطلاع‌رسانی شرکت و دوره‌های آموزشی در اختیار مخاطبین عزیز قرار خواهند گرفت.

برگزاری آزمون مهارت PT پارامترهای شیمیایی آهن اسفنجی و گندله

شرکت پيشگامان کيفيت پاسارگاد (PQP) اولين مرجع برگزاري آزمون‌هاي مهارت (PT) بر اساس استاندارد بين‌المللي ISO/IEC 17043 در ايران، برای اولین بار برنامه آزمون مهارت فوق را با همکاری دپارتمان آزمایشگاه‌های زنجیره فولاد کشور در آبان ماه برگزار نمود.

 

ILAC برگزاری وبینار رایگان معرفی اتحادیه بین المللی تاییدصلاحیت آزمایشگاهها

 

وبینار رایگان  معرفی اتحادیه بین المللی تایید صلاحیت آزمایشگاهها  ILAC  در تاریخ 26 مهر ماه توسط شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) برگزار گردید.

جهت مشاهده وبینار یا دانلود فایل ویدیویی آن به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://www.aparat.com/v/6eywW

ISO/IEC 17025 ارایه خدمات مربوط به به روز آوری سیستم مدیریت آزمایشگاه‌ها بر اساس استاندارد

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد آماده ارایه خدمات مربوط به به روزآوری سیستم مدیریت آزمایشگاه‌ها بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025 از ویرایش 2005 به ویرایش 2017 به شرح زیر می‌باشد:

 • بررسي وضعيت موجود آزمايشگاه بر اساس الزامات ویرایش جدید استاندارد ISO/IEC 17025 و ارائه گزارش شناخت اوليه (Gap Analysis)
 • برگزاري دوره آموزشي تغییرات استاندارد ISO/IEC 17025:2017 ‌
 • به روزرسانی مستندات (روشهای اجرایی) و فرایندهای آزمایشگاه
 • استقرار مستندات تدوين شده و نظارت بر اجراي مستندات در آزمايشگاه‌
 • برگزاری دوره آموزشی شناسایی و ارزیابی ریسک
 • انجام اولين مميزي داخلي و شناسايي موارد عدم‌انطباق در آزمايشگاه
 • برگزاری ممیزی پیگیرانه به منظور حصول اطمینان از رفع موارد عدم‌انطباق

 

Eurachem برگزاری دوره‌های آموزشی توسط عضو هیات علمی

دو دوره آموزشی “فنون پیشرفته صحه‌گذاری روش‌های آزمون” و “ارزیابی انطباق بر اساس نتایج آزمایشگاه‌ها” از تاریخ‌ 14 لغایت 17 مهر 1398 توسط آقای Lorens Sibbesen مدیر کارگروه صحه‌گذاری روش‌های آزمون Eurachem توسط شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد برگزار گردید. در این دوره‌های آموزشی شرکت‌کنندگان مختلفی از صنایع پتروشیمی، فولاد، پلاستیک و پلیمر و آب و فاضلاب حضور داشتتند.

دوره‌های آموزشی صحه‌گذاری روش‌های آنالیز شیمیایی (پیشرفته) و ارزیابی انطباق بر اساس نتایج آزمایشگاه

صحه‌گذاری روش‌های آنالیز شیمیایی (پیشرفته) و ارزیابی انطباق بر اساس نتایج آزمایشگاه
شرکت پيشگامان کيفيت پاسارگاد (PQP)، دوره‌های آموزشی زیر را در مهر ماه 1398 در تهران برگزار مي‌کند:
 صحه‌گذاری روش‌های آنالیز شیمیایی (پیشرفته): 14- 15 مهر و ارزیابی انطباق بر اساس نتایج آزمایشگاه: 16-17 مهر
مدرس اين دوره‌ها آقای Lorens P. Sibbesen از شرکت LAB Quality International دانمارک و یکی از اعضای هیات علمی و مدیر گروه کاری صحه‌گذاری (Method Validation) موسسه Eurachem مي‌باشند. 

کتاب ترجمه ویرایش جدید استاندارد 17025

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۶۰۳۱۸۱۳ تماس حاصل فرمایید

انجام ممیزی پیگیرانه (Follow-up Audit) شرکت پتروشیمی مهر بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025

ممیزی پیگیرانه (Follow-up Audit) آزمایشگاه شرکت پتروشیمی مهر بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025 در روز 16 فروردین 1399 برگزار گردید.

با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، این ارزیابی به صورت از راه دور (Remote) و از طریق ارتباط اینترنتی در سامانه خدمات الکترونیکی شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد برگزار گردید.

دوره آموزشی ارزیابی عدم‌قطعیت نمونه‌برداری

در آخرین ویرایش استاندارد ISO/IEC 17025 ضروری است عدم‌قطعیت ناشی از نمونه‌برداری شامل تاثیرات مربوط به یکنواخت نبودن جامعه (هدف نمونه‌برداری) و همچنین خطاهای احتمالی فرایند نمونه‌برداری در عدم‌قطعیت اندازه‌گیری در نظر گرفته شود. در این راستا شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) اقدام به طراحی دوره آموزشی «ارزیابی عدم قطعیت نمونه برداری» به منظور ارتقاء دانش و مهارت مورد نیاز در این خصوص نموده است. ( دانلود محتوا )

امکان برگزاری دوره آموزشی فوق به صورت اختصاصی در محل آن سازمان یا به صورت آموزش از راه‌دور (Remote Training) از طریق سامانه مخصوص این شرکت امکان‌پذیر می‌باشد.

فروش ویژه تابستانی مواد مرجع

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد تا پایان شهریور ماه 1399 تخفیف ویژه‌ای را برای مواد مرجع موجود خود در نظر گرفته است. جهت کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

امکان مشاهده روند تغییرات عملکرد آزمایشگاه‌ها در آزمون‌های مهارت (PT)

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد از ابتدای سال جاری قابلیت جدیدی را به نرم افزار ثبت نتایج آزمون مهارت (PT) خود اضافه نموده است که این امکان را برای آزمایشگاه‌های شرکت کننده در این برنامه‌ها فراهم نموده است که با انتخاب هر پارامتر، روند تغییرات عملکرد خود در آزمون‌های مهارت (PT) را برای آن پارامتر از ابتدای اجرای برنامه‌ها مشاهده نمایند و روند بهبود عملکرد خود یا خطاهای سیستماتیک احتمالی را به تفکیک هر پارامتر شناسایی نمایند تا علاوه بر ارزیابی عملکرد در هر نوبت امکان ارزیابی بلند مدت عملکرد آزمایشگاه ها نیز میسر گردد. یکی از موضوعات مطرح شده در استاندارد ISO/IEC 17043 پایش عملکرد آزمایشگاه در طول زمان می‌باشد که با اضافه شدن این ویژگی به نرم‌افزار ثبت نتایج این شرکت، آزمایشگاه‌ها به راحتی می‌توانند عملکرد خود را در طول زمان ارزیابی و پایش نمایند. ( ادامه )

ممیزی مراقبتی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

ممیزی مراقبتی (Surveillance) شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در تاریخ‌های 1 لغایت 2 اردیبهشت 1399 توسط مرجع تایید صلاحیت کشور ترکیه (TURKAK) برگزار گردید و این شرکت موفق شد که تاییدصلاحیت خود بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025:2017 را تمدید نماید.

به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، این ارزیابی به صورت ارزیابی از راه دور (Remote Assessment)  برگزار گردید.

اجرای برنامه آزمون مهارت (PT) نمونه‌برداری 

اولین نوبت از برنامه آزمون مهارت (PT) نمونه‌برداری آب در خرداد ماه سال جاری و با همکاری آزمایشگاه مرجع شرکت آب و فاضلاب استان تهران با حضور 20 شرکت کننده مختلف برگزار گردید. در این برنامه عملکرد فرایند نمونه‌برداری هر شرکت‌کننده و همچنین آزمون‌های انجام شده توسط نمونه‌بردارها در محل مورد ارزیابی قرار گرفته است.

در ویرایش 2017 استاندارد ISO/IEC 17025، نمونه‌برداری در زمره فعالیت‌های آزمایشگاه قرار گرفته است و انجام فعالیت‌های اطمینان از اعتبار نتایج شامل مشارکت در برنامه‌های آزمون مهارت (PT) برای فعالیت‌های نمونه‌برداری تعریف شده در دامنه کاربرد تاییدصلاحیت الزامی می‌باشد.

تمدید مهلت زمانی انتقال به ISO/IEC 17025:2017 توسط اتحادیه بین‌المللی تاییدصلاحیت آزمایشگاه‌ها (ILAC)

بر اساس نتایج نظرسنجی اتحادیه بین‌المللی تاییدصلاحیت آزمایشگاه‌ها از اعضای خود، دوره انتقالی برای ISO/IEC 17025 از 30 نوامبر 2020 تا 1 ژوئن 2021 تمدید شد.این تصمیم در راستای حصول اطمینان از اینکه مراجع تاییدصلاحیت و آزمایشگاه‌های تاییدصلاحیت شده قادر به تحقق انتقال با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع جهانی بیماری ویروس کرونا (COVID19) می‌باشند، اتخاذ شده است. در پایان این دوره انتقال، تاییدصلاحیت آزمایشگاه‌ها بر اساس ISO/IEC 17025:2005 مورد شناسایی قرار نخواهد گرفت. جهت توضیحات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

معرفی کانال تلگرام شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد

با عضویت در این کانال به مجموعه اطلاعات مفیدی شامل مستندات مرتبط با تاییدصلاحیت آزمایشگاه‌ها، اخبار تاییدصلاحیت، ترجمه مستندات مفید و معرفی محصولات و خدمات شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) دسترسی داشته باشید.

 

معرفی کانال شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد در وب‌سایت آپارات

با عضویت در این کانال به آخرین ویدیوهای مربوط به وبینارهای شرکت و همچنین ویدیوهای مرتبط با محصولات و خدمات شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) دسترسی داشته باشید.