آرشیو اخبار و اطلاعیه های شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد

آرشیو اخبار و اطلاعیه های شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد

ارزیابی تاییدصلاحیت مجدد (Reaccreditation) آزمایشگاه شرکت فولاد مبارکه

این ارزیابی در تاریخ‌های 26 لغایت 28 مهر 1400 توسط مرجع تایید صلاحیت کشور ترکیه (TÜRKAK) و بر اساس الزامات استاندارد ISO/IEC 17025:2017 برگزار گردید.
به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، این ارزیابی به صورت ارزیابی از راه دور (Remote Assessment) برگزار گردید.

ارزیابی تاییدصلاحیت مجدد (Reaccreditation) آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

این ارزیابی در تاریخ‌های 17 لغایت 18 مهر 1400 توسط مرجع تایید صلاحیت کشور ترکیه (TÜRKAK) و بر اساس الزامات استاندارد ISO/IEC 17025:2017 برگزار گردید.
به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، این ارزیابی به صورت ارزیابی از راه دور (Remote Assessment) برگزار گردید.
 

صفحه تازه‌ها در وب‌سایت شرکت

در این صفحه قصد داریم که محصولات و خدمات جدید و همچنین ویژگی‌هایی که به محصولات و خدمات شرکت اضافه می‌شوند را معرفی نماییم. 

ارزیابی تاییدصلاحیت مجدد شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) توسط مرکز ملی تاییدصلاحیت ایران

این ارزیابی بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043 در تاریخ 20/ شهریور/ 1400 انجام شد. در این ارزیابی علاوه بر دامنه کاربرد مربوط به آزمون‌های آب و پساب، افزایش دامنه کاربرد درخواستی در خصوص آزمون‌های مهارت (PT) مرتبط با آهن اسفنجی و گندله نیز مورد ارزیابی قرار گرفت. 

ارزیابی تاییدصلاحیت مجدد شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) توسط TURKAK ترکیه

این ارزیابی بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043 در روزهای 26 و 27 شهریور 1400 توسط آژانس تاییدصلاحیت ترکیه (TÜRKAK) و به صورت از راه دور (Remote) انجام شد. شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد اولین شرکت دارنده گواهینامه تاییدصلاحیت ISO/IEC 17043 در ایران بوده و با این ارزیابی تمدید اعتبار و شروع سومین دوره 4 ساله تاییدصلاحیت شرکت انجام شد. در این ارزیابی علاوه بر دامنه کاربرد مربوط به آزمون‌های آب و پساب، افزایش دامنه کاربرد درخواستی در خصوص آزمون‌های مهارت (PT) مرتبط با آهن اسفنجی و گندله و همچنین بخشی از آزمون‌های آب شامل اکسوهالیدها و سموم نیز مورد ارزیابی قرار گرفت.

انتشار پادکست سنجه

مدت‌ها بود که به دلیل محبوبیت رسانه پادکست و همچنین استقبال از پادکست‌های فارسی در صدد بودیم که یک پادکست آموزشی در زمینه موضوعات مرتبط با ارزیابی انطباق و به خصوص موضوعات مرتبط با استاندارد ISO/IEC 17025 را منتشر نماییم.
در هر اپیزود از پادکست سنجه با یک کارشناس در زمینه یکی از حیطه‌های تخصصی استاندارد ISO/IEC 17025 گفتگو می‌کنیم.
پادکست سنجه از فروردین 1400 منتشر گردیده است و از اپلیکیشن‌های مختلف پادگیر در دسترس می‌باشد.
جهت گوش دادن به اپیزودهای مختلف پادکست اینجا کلیک نمایید 

 

ارزیابی مراقبتی آزمایشگاه شرکت پلیمر آریا ساسول

ارزیابی مراقبتی آزمایشگاه شرکت پلیمر آریا ساسول در تاریخ‌ 26/ تیر/ 1400 توسط مرجع تایید صلاحیت کشور ترکیه (TURKAK) و بر اساس الزامات استاندارد ISO/IEC 17025:2017 برگزار گردید.
به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، این ارزیابی به صورت ارزیابی از راه دور (Remote Assessment) برگزار گردید.

ارزیابی شرکت پلیمر آریا ساسول در زمینه برگزاری آزمون‌های مهارت (PT)

ارزیابی اولیه شرکت پلیمر آریاساسول در زمینه برگزاری آزمون‌های مهارت (PT) در روزهای 12- 13 تیر 1400 توسط مرجع تایید صلاحیت کشور ترکیه (TURKAK) و بر اساس الزامات استاندارد ISO/IEC 17043 انجام شد.
این ارزیابی به صورت تلفیقی (در محل و از راه دور) برگزار شده و اولین ارزیابی در محل شرکت TURKAK در ایران پس از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا می‌باشد.

 

برگزاری دوره آموزشی مجازی مدیریت کیفیت در آزمایشگاه با رویکرد تمرکز بر آگاه‌سازی کیفی

دوره آموزشی 2 روزه «مدیریت کیفیت در آزمایشگاه با رویکرد تمرکز بر آگاه‌سازی کیفی» توسط آقای Lorens Sibbesen با حضور شرکت‌کنندگانی از صنایع مختلف در روزهای 7-8 تیر ماه 1400 برگزار گردید. 

دوره آموزشی مجازی استفاده از Excel در بررسی و ارزیابی داده‌های آزمایشگاهی

دوره آموزشی 2 روزه «استفاده از Excel در بررسی و ارزیابی داده‌های آزمایشگاهی» توسط آقای Lorens Sibbesen با حضور شرکت‌کنندگانی از صنایع مختلف در روزهای 31 خرداد- 1 تیر ماه 1400 برگزار گردید.  

برگزاری دوره‌های آموزشی بین‌المللی توسط آقای Lorens Sibbesen

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) در خرداد ماه و تیر ماه سال جاری دو دوره آموزشی زیر را برگزار می‌کند:

  • استفاده از Excel در بررسی و ارزیابی داده‌های آزمایشگاهی (31 خرداد- 1 تیر 1400)
  • مدیریت کیفیت در آزمایشگاه با رویکرد تمرکز بر آگاه‌سازی کیفی (7- 8 تیر 1400)

این دوره‌ها به صورت مجازی برگزار شده و مدرس آنها، آقای Lorens P. Sibbesen از شرکت LAB Quality International دانمارک و یکی از اعضای هیات علمی و مدیر گروه کاری صحه‌گذاری موسسه Eurachem می‌باشند.

 

 

همایش سالیانه مشتریان شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد

این همایش به صورت مجازی و در تاریخ 27/ اردیبهشت/ 1400 برگزار گردید که شامل برنامه‌‌های زیر بود:

  • معرفی آخرين محصولات، خدمات و نوآوری‌های PQP
  • تبادل تجربیات در زمینه پیاده‌سازی استاندارد ISO/IEC 17025:2017
  • ارایه شرکت‌کنندگان در خصوص محورهای همایش
  • تقدير از مشتريان شرکت پيشگامان کيفيت پاسارگاد
  • بحث و تبادل نظر در خصوص محورهای همایش در قالب کارگاه‌‌های جانبی

جهت دریافت بروشور همایش، اینجا کلیک نمایید و همچنین فایل‌های مربوط به مقاله‌های ارایه شده از صفحه دانلودها/ بخش مستندات فنی قابل دریافت می‌باشند. 

کارگاه آموزشی Eurachem به میزبانی جمهوری چک

کارگاه آموزشی Eurachem با عنوان «روندها و چالش‌های اطمینان از کیفیت در اندازه‌گیری‌های تجزیه‌ای» از تاریخ 27- 29 اردیبهشت 1400 به میزبانی جمهوری چک و به صورت مجازی برگزار گردید. آقای حمیدرضا دهناد به عنوان نماینده شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد در این کارگاه آموزشی حضور داشتند. 

ارزیابی مراقبتی آزمایشگاه شرکت فولاد مبارکه اصفهان

ارزیابی مراقبتی آزمایشگاه شرکت فولاد مبارکه اصفهان در تاریخ‌ 23 فروردین 1400 توسط مرجع تایید صلاحیت کشور ترکیه (TURKAK) و بر اساس الزامات استاندارد ISO/IEC 17025:2017 برگزار گردید.

به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، این ارزیابی به صورت ارزیابی از راه دور (Remote Assessment) برگزار گردید.

ارزیابی تاییدصلاحیت مجدد (Reaccreditation) آزمایشگاه شرکت پتروشیمی پارس  

این ارزیابی در تاریخ‌‌های 4 و 5 اردیبهشت 1400 توسط شرکت TURKAK ترکیه و بر اساس الزامات استاندارد ISO/IEC 17025:2017 برگزار گردید.
به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، این ارزیابی‌ها به صورت ارزیابی از راه دور (Remote Assessment) برگزار گردید.

 

ارزیابی مراقبتی آزمایشگاه مجتمع صنعتی اسفراین

این ارزیابی در تاریخ 15 اردیبهشت 1400 توسط شرکت TURKAK ترکیه و بر اساس الزامات استاندارد ISO/IEC 17025:2017 برگزار گردید.
به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، این ارزیابی‌ها به صورت ارزیابی از راه دور (Remote Assessment) برگزار گردید.
 

همایش سالانه مشتریان شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) تاریخ برگزاری: 27/ اردیبهشت/ 1400
 

شرکت پيشگامان کيفيت پاسارگاد در نظر دارد همایش سالیانه مشتریان خود را در تاریخ 27/ اردیبهشت/ 1400 با هدف حفظ ارتباط مستمر و تقدیر از مشتريان وفادار، تشريح آخرين محصولات، خدمات و نوآوری های شرکت، بحث و تبادل نظر در حيطه تائيد صلاحيت آزمايشگاه‌ها، اخذ پيشنهادات و انتقادات مشتريان و ايجاد هم‌افزايی از طريق تبادل نظرات و دستاوردهاي صنايع مختلف برگزار نمايد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اختصاصی همایش به آدرس زیر مراجعه نمایید:

برگزاری ارزیابی تاییدصلاحیت مجدد (Reaccreditation) آزمایشگاه شرکت پتروشیمی زاگرس توسط آژانس تاییدصلاحیت ترکیه (TURKAK)   

این ارزیابی در تاریخ‌های 27 و 28 بهمن 1399 و بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025:2017 برگزار گردید. به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، این ارزیابی به صورت از راه دور (Remote Assessment) برگزار گردید.

برگزاری دوره آموزشی «سرارزیابی استاندارد ISO/IEC 17025 تحت اعتبار PECB کانادا» 

این دوره آموزشی توسط شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد و از تاریخ 4 لغایت 8 بهمن ماه و به صورت مجازی با حضور 18 نفر از صنایع مختلف برگزار گردید. این دوره دارای بالاترین سطح اعتبار بین‌المللی بوده و آزمون و ارزیابی شرکت‌کنندگان به صورت مستقل و توسط شرکت PECB کانادا و مطابق الزامات استاندارد ISO/IEC 17024 صورت می‌پذیرد.

برگزاری آزمون مهارت PT پارامترهای شیمیایی آهن اسفنجی و گندله

شرکت پيشگامان کيفيت پاسارگاد (PQP) اولين مرجع برگزاري آزمون‌هاي مهارت (PT) بر اساس استاندارد بين‌المللي ISO/IEC 17043 در ايران، برای اولین بار برنامه آزمون مهارت فوق را با همکاری دپارتمان آزمایشگاه‌های زنجیره فولاد کشور در آبان ماه برگزار نمود.

 

دوره‌های آموزشی صحه‌گذاری روش‌های آنالیز شیمیایی (پیشرفته) و ارزیابی انطباق بر اساس نتایج آزمایشگاه

صحه‌گذاری روش‌های آنالیز شیمیایی (پیشرفته) و ارزیابی انطباق بر اساس نتایج آزمایشگاه
شرکت پيشگامان کيفيت پاسارگاد (PQP)، دوره‌های آموزشی زیر را در مهر ماه 1398 در تهران برگزار مي‌کند:
 صحه‌گذاری روش‌های آنالیز شیمیایی (پیشرفته): 14- 15 مهر و ارزیابی انطباق بر اساس نتایج آزمایشگاه: 16-17 مهر
مدرس اين دوره‌ها آقای Lorens P. Sibbesen از شرکت LAB Quality International دانمارک و یکی از اعضای هیات علمی و مدیر گروه کاری صحه‌گذاری (Method Validation) موسسه Eurachem مي‌باشند. 

کتاب ترجمه ویرایش جدید استاندارد 17025

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۶۰۳۱۸۱۳ تماس حاصل فرمایید

انجام ممیزی پیگیرانه (Follow-up Audit) شرکت پتروشیمی مهر بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025

ممیزی پیگیرانه (Follow-up Audit) آزمایشگاه شرکت پتروشیمی مهر بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025 در روز 16 فروردین 1399 برگزار گردید.

با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، این ارزیابی به صورت از راه دور (Remote) و از طریق ارتباط اینترنتی در سامانه خدمات الکترونیکی شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد برگزار گردید.

دوره آموزشی ارزیابی عدم‌قطعیت نمونه‌برداری

در آخرین ویرایش استاندارد ISO/IEC 17025 ضروری است عدم‌قطعیت ناشی از نمونه‌برداری شامل تاثیرات مربوط به یکنواخت نبودن جامعه (هدف نمونه‌برداری) و همچنین خطاهای احتمالی فرایند نمونه‌برداری در عدم‌قطعیت اندازه‌گیری در نظر گرفته شود. در این راستا شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) اقدام به طراحی دوره آموزشی «ارزیابی عدم قطعیت نمونه برداری» به منظور ارتقاء دانش و مهارت مورد نیاز در این خصوص نموده است. ( دانلود محتوا )

امکان برگزاری دوره آموزشی فوق به صورت اختصاصی در محل آن سازمان یا به صورت آموزش از راه‌دور (Remote Training) از طریق سامانه مخصوص این شرکت امکان‌پذیر می‌باشد.

فروش ویژه تابستانی مواد مرجع

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد تا پایان شهریور ماه 1399 تخفیف ویژه‌ای را برای مواد مرجع موجود خود در نظر گرفته است. جهت کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

امکان مشاهده روند تغییرات عملکرد آزمایشگاه‌ها در آزمون‌های مهارت (PT)

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد از ابتدای سال جاری قابلیت جدیدی را به نرم افزار ثبت نتایج آزمون مهارت (PT) خود اضافه نموده است که این امکان را برای آزمایشگاه‌های شرکت کننده در این برنامه‌ها فراهم نموده است که با انتخاب هر پارامتر، روند تغییرات عملکرد خود در آزمون‌های مهارت (PT) را برای آن پارامتر از ابتدای اجرای برنامه‌ها مشاهده نمایند و روند بهبود عملکرد خود یا خطاهای سیستماتیک احتمالی را به تفکیک هر پارامتر شناسایی نمایند تا علاوه بر ارزیابی عملکرد در هر نوبت امکان ارزیابی بلند مدت عملکرد آزمایشگاه ها نیز میسر گردد. یکی از موضوعات مطرح شده در استاندارد ISO/IEC 17043 پایش عملکرد آزمایشگاه در طول زمان می‌باشد که با اضافه شدن این ویژگی به نرم‌افزار ثبت نتایج این شرکت، آزمایشگاه‌ها به راحتی می‌توانند عملکرد خود را در طول زمان ارزیابی و پایش نمایند. ( ادامه )

«دوره آموزشی مجازی «مبانی و مستندسازی بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025»

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد در راستای تعهد جهت به‌روزآوری و بهبود مستمر خدمات خود و همچنین محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا بستر لازم به منظور ارایه دوره‌های آموزشی خود به صورت الکترونیکی را فراهم نموده و در این راستا اقدام به تهیه دوره آموزشی مجازی «مبانی و مستندسازی بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025» نموده است.

این دوره آموزشی می‌تواند به عنوان یک منبع مفید به آزمایشگاه‌ها در زمینه انتقال سیستم مدیریت قبلی خود از ویرایش 2005 به ویرایش فعلی کمک نماید. در این دوره آموزشی کلیه الزامات استاندارد ISO/IEC 17025:2017 تشریح شده و این امکان برای آموزش‌گیرندگان فراهم شده است که فیلم آموزشی هر فصل را به صورت جداگانه مشاهده نمایند.

 

انجام ممیزی مراقبتی شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد توسط شرکت TURKAK ترکیه بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043

ممیزی مراقبتی شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043 در تاریخ 31/ تیر/ 1399 توسط شرکت TURKAK ترکیه و به صورت ارزیابی از راه دور (Remote Assessment) برگزار گردید.

این ارزیابی با حضور سه ارزیاب شرکت TURKAK و همچنین تیم فنی و مدیریتی شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد انجام شده و سوابق مربوط به چند مورد از برنامه‌های آزمون مهارت (PT) اجرا شده به همراه الزامات مدیریتی مورد ارزیابی قرار گرفت.

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) اولین شرکت ایرانی دارای گواهینامه تاییدصلاحیت بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043 برای اجرای آزمون‌های مهارت (PT) می‌باشد که از سال 1392 موفق به اخذ این گواهینامه شده است.

دامنه کاربرد (Scope) تاییدصلاحیت این شرکت شامل آزمون‌های فیزیکوشیمیایی و میکروبیولوژی آب و فاضلاب می‌باشد.

دوره آموزشی مجازی آشناسازی کارکنان جدید ازمایشگاه با الزامات استاندارد ISO/IEC 17025

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد در راستای تعهد جهت به‌روزآوری و بهبود مستمر خدمات خود و همچنین محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا بستر لازم به منظور ارایه دوره‌های آموزشی خود به صورت الکترونیکی را فراهم نموده و در این راستا اقدام به تهیه دوره آموزشی مجازی « آشناسازی کارکنان جدید ازمایشگاه با الزامات استاندارد ISO/IEC 17025» نموده است.

در این دوره آموزشی حیطه‌های تخصصی استاندارد ISO/IEC 17025 شامل الزامات مرتبط با مستندسازی، عدم‌قطعیت اندازه‌گیری، حصول اطمینان از اعتبار نتایج، تصدیق و صحه‌گذاری روش‌های آزمون و … به منظور آشناسازی اولیه کارکنان جدید آزمایشگاه با این مفاهیم و درک اصول مرتبط با تاییدصلاحیت آزمایشگاه‌ها تشریح شده و این امکان برای آموزش‌گیرندگان فراهم شده است که فیلم آموزشی هر فصل را به صورت جداگانه مشاهده نمایند. (مشاهده اطلاعات بيشتر )