مواد مرجع صنایع آهن و فولاد

مواد مرجع صنایع آهن و فولاد 

Techlab

شرکت Techlab دارای بیش از 25 سال تجربه در تامین انواع مواد مرجع گواهی شده (CRMs) در کشور فرانسه و همچنین در سطح بین‌المللی می‌باشد. از چند سال پیش، این شرکت خود اقدام به تولید مواد مرجع گواهی شده (CRMs) نموده است و انواع مواد مرجع مورد استفاده در آزمون‌های شیمیایی را تولید می‌نماید.
شرکت Techlab همچنین امکان تامین قطعات مربوط به تجهیزات آنالیز مختلف مانند AAS، ICP، ICP-MS، XRF و … را دارا می‌باشد.

شرکت MBH یک تولیدکننده مواد مرجع تاییدصلاحیت شده بر اساس استاندارد ISO 17034 می‌باشد که بیش از 1400 ماده مرجع مختلف را برای 20 آلیاژ مختلف تولید می‌نماید. فرایند صدور گواهینامه مواد در این شرکت شامل آزمون یکنواختی مواد مورد نظر و آزمون شیمیایی کلیه عناصر با طیف وسیعی از روش‌های آزمون شامل XRF، ICP-OES، ICP-MS، کوانتومتری، GD-AES و GD-MS می‌باشد که در این فرایند، شبکه‌ای از آزمایشگاه‌های تاییدصلاحیت شده بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025 مشارکت دارند.

شرکت LECO یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات مورد استفاده در آنالیز عناصر، آنالیز حرارتی، متالوگرافی، طیف‌سنجی و … می‌باشد که دارای بیش از 80 سال سابقه در زمینه تولید این تجهیزات می‌باشد. این شرکت همچنین به عنوان یک تولیدکننده مواد مرجع بر اساس استاندارد ISO 17034 تاییدصلاحیت شده است و مواد مرجع مختلفی را جهت آزمون‌های شیمیایی به صورت پودر، chips، pin و … تولید می‌نماید.
شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد همچنین امکان تامین قطعات مختلف مورد استفاده در تجهیزات تولیدی این شرکت را دارا می‌باشد.

موسسه NIST آمریکا

موسسه NIST آمریکا مرکز ملی اندازه‌شناسی آمریکا است که مواد مرجع تولیدی آن با نشان SRM شناخته شده و دارای بالاترین کیفیت در سطح جهانی می‌باشند.
موسسه NIST مواد مرجع مختلفی در زمینه آزمون‌های شیمیایی مربوط به انواع آلیاژهای فولاد و همچنین آهن را تولید نموده است که به صورت‌های مختلف مانند disk، chips، pin و … در دسترس می‌باشد.

شرکت NCS وابسته به موسسه تحقیقاتی آهن و فولاد چین می‌باشد و دارای تخصص در زمینه تحقیق، توسعه و فروش مواد مرجع می‌باشد. این شرکت به عنوان یکی از نخستین شرکت‌های فعال در زمینه تولید مواد مرجع، فعالیت خود را از سال 1952 آغاز نموده است و در طول این شش دهه بیش از 1000 ماده مرجع مختلف را تولید نموده و همچنین یک سیستم تحقیق و توسعه کامل را در صنایع متالورژی چین ایجاد نموده است. شرکت NCS، دارای گواهینامه‌های تاییدصلاحیت ISO/IEC 17025 به عنوان آزمایشگاه آزمون و کالیبراسیون و همچنین ISO Guide 34 به عنوان تولیدکننده مواد مرجع می‌باشد.

شرکت Brammer Standard تولیدکننده و توزیع‌کننده بیش از 10.000 ماده مرجع شیمیایی و اسپکتروشیمیایی از تولیدکنندگان مختلف در سراسر جهان بوده و فعالیت خود را از سال 1968 آغاز نموده است. این شرکت دارای گواهینامه‌های تاییدصلاحیت ISO/IEC 17025 به عنوان آزمایشگاه آزمون و همچنین ISO 17034 به عنوان تولیدکننده مواد مرجع می‌باشد.

سایر صنایع
مواد مرجع و استانداردهای زیست‌محیطی (آب و فاضلاب)
مواد مرجع و استانداردهای زیست‌محیطی (آب و فاضلاب)
جزئیات بیشتر
مواد مرجع صنایع آهن و فولاد
مواد مرجع صنایع آهن و فولاد
جزئیات بیشتر