مواد مرجع صنایع غذایی

مواد مرجع صنایع غذایی

LGC Standards

شرکت LGC Standards بخشی از گروه LGC بوده که موسسه اندازه‌شناسی ملی انگلیس در خصوص اندازه‌گیری‌های شیمیایی و بیوآنالیتیکال می‌باشد. این شرکت گستره وسیعی از مواد مرجع را تحت اعتبار استانداردهای ISO/IEC 17025 و ISO 17034 تولید می‌نماید.
شرکت LGC امکان ارایه انواع مواد مرجع غذایی روی بافت حقیقی را با همکاری معتبرترین برندهای تولیدکننده این مواد دارا می‌باشد.

شرکت FAPAS

شرکت FAPAS زیر مجموعه آژانس تحقیقات غذا و محیط‌زیست بریتانیا بوده و از سال 1990 برنامه‌های آزمون مهارت (PT) غذایی را برگزار می‌نماید. این شرکت همچنین تامین‌کننده مواد کنترل کیفیت (QCMs) و مواد مرجع نیز می‌باشد. مواد کنترل کیفیت نمونه‌های باقیمانده از آزمون‌های مهارت می‌باشند که می‌توانند به آزمایشگاه‌ها در تحقیق و بررسی علل عملکرد ضعیف در برنامه آزمون مهارت مربوطه کمک نمایند. در صورت تمایل به موادی با درجه بالاتر از درستی با اهدافی مانند صحه‌گذاری روش یا کالیبراسیون با بافت طبیعی، مواد مرجع Fapas گزینه بهتری می‌باشند. مواد کنترل کیفیت/ مرجع FAPAS گستره وسیعی شامل موارد زیر را پوشش می‌دهند:
– گوشت و ماهی
– انواع نوشیدنی‌ها
– میوه و سبزیجات
– مواد غذایی فرآوری شده
– غلات
– روغن و چربی‌ها
– …

ERM

مواد مرجع ERM توسط مرکز تحقیقات مشترک اتحادیه اروپا (JRC) تولید شده و فعالیت‌های مربوط به تولید این مواد در شهر گیل بلژیک انجام می‌شود. این مرکز بر اساس استاندارد ISO 17034 به عنوان یک تولیدکننده مواد مرجع تاییدصلاحیت شده است. مواد مرجع ERM طیف وسیعی از مواد مرجع غذایی روی بافت طبیعی را شامل می‌شوند که بعضی از آنها عبارتند از:
– فلزات سنگین در برنج
– پارامترهای اصلی در آرد
– مایکوتوکسین‌ها در مواد غذایی
– GMOها
– ….

موسسه NIST آمریکا

موسسه NIST آمریکا مرکز ملی اندازه‌شناسی آمریکا است که مواد مرجع تولیدی آن با نشان SRM شناخته شده و دارای بالاترین کیفیت در سطح جهانی می‌باشند.
موسسه NIST مواد مرجع مختلفی در زمینه آزمون‌های مواد غذایی روی بافت طبیعی شامل انواع آلاینده‌ها و آلرژن‌ها را ارایه می‌دهد.

سایر صنایع
مواد مرجع و استانداردهای زیست‌محیطی (آب و فاضلاب)
مواد مرجع و استانداردهای زیست‌محیطی (آب و فاضلاب)
جزئیات بیشتر
مواد مرجع صنایع آهن و فولاد
مواد مرجع صنایع آهن و فولاد
جزئیات بیشتر