آخرین اخبار

آخرین اخبار و اطلاعیه های شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد

5/5

دریافت تاییدیه مجدد از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش‌بنیان

ارزیابی شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شده و این شرکت موفق به اخذ تاییدیه مجدد به عنوان شرکت دانش‌بنیان گردید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک نمایید.

برگزاری دوره آموزشی سرارزیابی استاندارد ISO/IEC 17025 به صورت از راه دور (تحت اعتبار PECB کانادا)

شرکت پيشگامان کيفيت پاسارگاد (PQP) همکار رسمی شرکت PECB کانادا در ایران نظر دارد تا برای چهارمین بار، دوره آموزشی سرارزیابی استاندارد ISO/IEC 17025 را در بهمن ماه سال جاری به صورت از راه دور (Remote) برگزار مي‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک نمایید.

«انجام ارزیابی تاییدصلاحیت مجدد (Reaccreditation) آزمایشگاه شرکت پتروشیمی نوری (برزویه) توسط شرکت TURKAK ترکیه»  

ارزیابی تاییدصلاحیت مجدد آزمایشگاه شرکت پتروشیمی نوری (برزویه) از تاریخ 19 لغایت 20 مهر ماه 1399 توسط مرجع تایید صلاحیت کشور ترکیه (TURKAK) برگزار گردید و این شرکت موفق به تمدید گواهینامه تاییدصلاحیت خود بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025:2017 برای یک دوره 4 ساله جدید گردید.

به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، این ارزیابی به صورت از راه دور (Remote Assessment) برگزار گردید.

دوره آموزشی مجازی آشناسازی کارکنان جدید ازمایشگاه با الزامات استاندارد ISO/IEC 17025

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد در راستای تعهد جهت به‌روزآوری و بهبود مستمر خدمات خود و همچنین محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا بستر لازم به منظور ارایه دوره‌های آموزشی خود به صورت الکترونیکی را فراهم نموده و در این راستا اقدام به تهیه دوره آموزشی مجازی « آشناسازی کارکنان جدید ازمایشگاه با الزامات استاندارد ISO/IEC 17025» نموده است.

در این دوره آموزشی حیطه‌های تخصصی استاندارد ISO/IEC 17025 شامل الزامات مرتبط با مستندسازی، عدم‌قطعیت اندازه‌گیری، حصول اطمینان از اعتبار نتایج، تصدیق و صحه‌گذاری روش‌های آزمون و … به منظور آشناسازی اولیه کارکنان جدید آزمایشگاه با این مفاهیم و درک اصول مرتبط با تاییدصلاحیت آزمایشگاه‌ها تشریح شده و این امکان برای آموزش‌گیرندگان فراهم شده است که فیلم آموزشی هر فصل را به صورت جداگانه مشاهده نمایند. (مشاهده اطلاعات بيشتر )

انجام ممیزی مراقبتی شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد توسط شرکت TURKAK ترکیه بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043

ممیزی مراقبتی شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043 در تاریخ 31/ تیر/ 1399 توسط شرکت TURKAK ترکیه و به صورت ارزیابی از راه دور (Remote Assessment) برگزار گردید.

این ارزیابی با حضور سه ارزیاب شرکت TURKAK و همچنین تیم فنی و مدیریتی شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد انجام شده و سوابق مربوط به چند مورد از برنامه‌های آزمون مهارت (PT) اجرا شده به همراه الزامات مدیریتی مورد ارزیابی قرار گرفت.

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) اولین شرکت ایرانی دارای گواهینامه تاییدصلاحیت بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043 برای اجرای آزمون‌های مهارت (PT) می‌باشد که از سال 1392 موفق به اخذ این گواهینامه شده است.

دامنه کاربرد (Scope) تاییدصلاحیت این شرکت شامل آزمون‌های فیزیکوشیمیایی و میکروبیولوژی آب و فاضلاب می‌باشد.

فروش ویژه تابستانی مواد مرجع

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد تا پایان شهریور ماه 1399 تخفیف ویژه‌ای را برای مواد مرجع موجود خود در نظر گرفته است. جهت کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

«دوره آموزشی مجازی «مبانی و مستندسازی بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025»

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد در راستای تعهد جهت به‌روزآوری و بهبود مستمر خدمات خود و همچنین محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا بستر لازم به منظور ارایه دوره‌های آموزشی خود به صورت الکترونیکی را فراهم نموده و در این راستا اقدام به تهیه دوره آموزشی مجازی «مبانی و مستندسازی بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025» نموده است.

این دوره آموزشی می‌تواند به عنوان یک منبع مفید به آزمایشگاه‌ها در زمینه انتقال سیستم مدیریت قبلی خود از ویرایش 2005 به ویرایش فعلی کمک نماید. در این دوره آموزشی کلیه الزامات استاندارد ISO/IEC 17025:2017 تشریح شده و این امکان برای آموزش‌گیرندگان فراهم شده است که فیلم آموزشی هر فصل را به صورت جداگانه مشاهده نمایند.

 

معرفی کانال شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد در وب‌سایت آپارات

با عضویت در این کانال به آخرین ویدیوهای مربوط به وبینارهای شرکت و همچنین ویدیوهای مرتبط با محصولات و خدمات شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) دسترسی داشته باشید.

 

معرفی کانال تلگرام شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد

با عضویت در این کانال به مجموعه اطلاعات مفیدی شامل مستندات مرتبط با تاییدصلاحیت آزمایشگاه‌ها، اخبار تاییدصلاحیت، ترجمه مستندات مفید و معرفی محصولات و خدمات شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) دسترسی داشته باشید.

 

تمدید مهلت زمانی انتقال به ISO/IEC 17025:2017 توسط اتحادیه بین‌المللی تاییدصلاحیت آزمایشگاه‌ها (ILAC)

بر اساس نتایج نظرسنجی اتحادیه بین‌المللی تاییدصلاحیت آزمایشگاه‌ها از اعضای خود، دوره انتقالی برای ISO/IEC 17025 از 30 نوامبر 2020 تا 1 ژوئن 2021 تمدید شد.این تصمیم در راستای حصول اطمینان از اینکه مراجع تاییدصلاحیت و آزمایشگاه‌های تاییدصلاحیت شده قادر به تحقق انتقال با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع جهانی بیماری ویروس کرونا (COVID19) می‌باشند، اتخاذ شده است. در پایان این دوره انتقال، تاییدصلاحیت آزمایشگاه‌ها بر اساس ISO/IEC 17025:2005 مورد شناسایی قرار نخواهد گرفت. جهت توضیحات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

اجرای برنامه آزمون مهارت (PT) نمونه‌برداری 

اولین نوبت از برنامه آزمون مهارت (PT) نمونه‌برداری آب در خرداد ماه سال جاری و با همکاری آزمایشگاه مرجع شرکت آب و فاضلاب استان تهران با حضور 20 شرکت کننده مختلف برگزار گردید. در این برنامه عملکرد فرایند نمونه‌برداری هر شرکت‌کننده و همچنین آزمون‌های انجام شده توسط نمونه‌بردارها در محل مورد ارزیابی قرار گرفته است.

در ویرایش 2017 استاندارد ISO/IEC 17025، نمونه‌برداری در زمره فعالیت‌های آزمایشگاه قرار گرفته است و انجام فعالیت‌های اطمینان از اعتبار نتایج شامل مشارکت در برنامه‌های آزمون مهارت (PT) برای فعالیت‌های نمونه‌برداری تعریف شده در دامنه کاربرد تاییدصلاحیت الزامی می‌باشد.

ممیزی مراقبتی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

ممیزی مراقبتی (Surveillance) شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در تاریخ‌های 1 لغایت 2 اردیبهشت 1399 توسط مرجع تایید صلاحیت کشور ترکیه (TURKAK) برگزار گردید و این شرکت موفق شد که تاییدصلاحیت خود بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025:2017 را تمدید نماید.

به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، این ارزیابی به صورت ارزیابی از راه دور (Remote Assessment)  برگزار گردید.

برگزاری دوره آموزشی مبانی و ممیزی داخلی بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025:2017

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد دوره آموزشی مبانی و ممیزی داخلی بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025:2017 را به صورت مجازی و از طریق سامانه خدمات الکترونیکی خود از تاریخ 24 لغایت 26 خرداد 1399 برگزار می‌نماید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

امکان مشاهده روند تغییرات عملکرد آزمایشگاه‌ها در آزمون‌های مهارت (PT)

شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد از ابتدای سال جاری قابلیت جدیدی را به نرم افزار ثبت نتایج آزمون مهارت (PT) خود اضافه نموده است که این امکان را برای آزمایشگاه‌های شرکت کننده در این برنامه‌ها فراهم نموده است که با انتخاب هر پارامتر، روند تغییرات عملکرد خود در آزمون‌های مهارت (PT) را برای آن پارامتر از ابتدای اجرای برنامه‌ها مشاهده نمایند و روند بهبود عملکرد خود یا خطاهای سیستماتیک احتمالی را به تفکیک هر پارامتر شناسایی نمایند تا علاوه بر ارزیابی عملکرد در هر نوبت امکان ارزیابی بلند مدت عملکرد آزمایشگاه ها نیز میسر گردد. یکی از موضوعات مطرح شده در استاندارد ISO/IEC 17043 پایش عملکرد آزمایشگاه در طول زمان می‌باشد که با اضافه شدن این ویژگی به نرم‌افزار ثبت نتایج این شرکت، آزمایشگاه‌ها به راحتی می‌توانند عملکرد خود را در طول زمان ارزیابی و پایش نمایند. ( ادامه )

دوره آموزشی ارزیابی عدم‌قطعیت نمونه‌برداری

در آخرین ویرایش استاندارد ISO/IEC 17025 ضروری است عدم‌قطعیت ناشی از نمونه‌برداری شامل تاثیرات مربوط به یکنواخت نبودن جامعه (هدف نمونه‌برداری) و همچنین خطاهای احتمالی فرایند نمونه‌برداری در عدم‌قطعیت اندازه‌گیری در نظر گرفته شود. در این راستا شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد (PQP) اقدام به طراحی دوره آموزشی «ارزیابی عدم قطعیت نمونه برداری» به منظور ارتقاء دانش و مهارت مورد نیاز در این خصوص نموده است. ( دانلود محتوا )

امکان برگزاری دوره آموزشی فوق به صورت اختصاصی در محل آن سازمان یا به صورت آموزش از راه‌دور (Remote Training) از طریق سامانه مخصوص این شرکت امکان‌پذیر می‌باشد.

انجام ممیزی پیگیرانه (Follow-up Audit) شرکت پتروشیمی مهر بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025

ممیزی پیگیرانه (Follow-up Audit) آزمایشگاه شرکت پتروشیمی مهر بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025 در روز 16 فروردین 1399 برگزار گردید.

با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، این ارزیابی به صورت از راه دور (Remote) و از طریق ارتباط اینترنتی در سامانه خدمات الکترونیکی شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد برگزار گردید.

ممیزی داخلی شرکت پلیمر آریا ساسول بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043

 

ممیزی داخلی سیستم مدیریت برنامه‌های آزمون مهارت (PT) شرکت پلیمر آریاساسول بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043 در روزهای 23 و 24 فروردین 1399 برگزار گردید.

با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، این ارزیابی به صورت از راه دور (Remote) و از طریق ارتباط اینترنتی در سامانه خدمات الکترونیکی شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد برگزار گردید.

کلمات کلیدی | آزمون مهارت , آزمون مهارت (PT) , استاندارد ISO 17025 , استاندارد ISO/IEC 17025 , مشاوره استاندارد ISO/IEC 17025 , مشاوره ایزو 17025 , مشاوره استاندارد ISO 17025 , آموزش استاندارد ISO/IEC 17025 , آموزش استاندارد ISO 17025 , تاییدصلاحیت آزمایشگاه , تاییدصلاحیت آزمایشگاهه ا, آزمون کفایت تخصصی, آزمون کفایت تخصصی (PT) , Proficiency Testing , Proficiency Testing (PT), مواد مرجع, مواد مرجع (RM), مواد مرجع گواهی شده (CRM), مواد مرجع (RMs), مواد مرجع گواهی شده (CRMs), صحهگذاری روش آزمون, صحهگذاری روشهای آزمون ,عدمقطعیت اندازهگیری

توضیحات کلمات کلیدی : شرکت دانش‌ بنیان پيشگامان کيفيت پاسارگاد (PQP)، با بيش از 15 سال تجربه مديران و کارشناسان خود مجموعه کاملي از خدمات و محصولات مورد نياز جهت اعتباردهي آزمايشگاه‌ها بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025 را ارایه مي‌کند.